İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

SİLİKON A5

11

SİLİKON A5

Silikon A5; dış yüzeylerde koruyucu ve dekoratif amaçla kullanılan, akrilik esaslı, silikon katkılı, su bazlı mat son kat cephe kaplama malzemesidir.

Dekoratiftir
Zengin renk seçenekleri ve değişik uygulama yöntemleri sonucu elde edilen farklı dokuları ile dekoratiftir.

Dayanıklıdır
Yüksek kaliteli silikon katkıları içerdiğinden; iklim koşullarına dayanıklıdır; su geçirmez, kabarmaz, dökülmez, renkleri solmaz. İsviçre Clariant firmasının saf akrilik bağlayıcısı ile üretildiğinden yüzeylere tam bir yapışma ve uyum sağlar.

Ekonomiktir
Kolay uygulanır, boyacıyı yormaz. İşçilik ve zaman tasarrufu sağlar.

Sıhhidir
Su bazlı ve kokusuzdur. Çevreye ve insan sağlığına zararlı maddeler içermez. Yüksek buhar geçirgenliği sayesinde binaların nefes almasını sağlar. Küf, bakteri ve mikrop barındırmaz.

Kullanım Alanları

 • Sıva
 • Macunlanmış Yüzeyler
 • Prefabrike İnşaatların Beton Yüzeyleri
 • Astarlanmış Metal Yüzeyler
 • Eski Boyalı Yüzeyler

Uygulama Bilgileri

 • Boya uygulamasına başlamadan önce yeni yapılan sıva ve beton yüzeylerdeki çimentonun priz olması için 4 hafta beklenmelidir. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı +5oC’den az olmamalı, yakıcı güneş altında çalışılmamalıdır.

  Duvara sürülecek boyanın ani su kaybını önlemek ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak için, yaklaşık 5 kg. su ile inceltilen 1 kg. İzole Lak astar; fırça veya rulo ile yüzeyde doygunluk temin edinceye kadar sürülür. Duvardaki ufak hataların tamiri için Akrilik Macun; derin hataların tamiri için Rustik Macun kullanılır.

  Boyamaya hazır hale getirilen yüzeylere, yaklaşık %20 oranında su ile inceltilerek 2 kat ve katlar arasında 12 saat beklenerek rulo ile uygulanmalıdır.

  Üst yüzey kuruması 20oC ve %65 nemde 12 saattir. Tam kuruma ve darbelere karşı mukavemet için 36 saat gereklidir.

  Malzeme Tüketimi
  İzole Lak Astar: 0.020-0.030 kg/m2
  Silikon A5: 0.400-0.500 kg/m2

Ambalaj & Depolama

Malzeme, serin ve don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 aydan fazla bekletilmesi tavsiye edilmez.

Silikon A4, üst üste konularak depolanabilen 3, 10 ve 20 kg’lık polietilen kovalarda satışa sunulmuştur.

EnglishTurkish