İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

SİLİKON A4

11

SİLİKON A4

Silikon A4; dış yüzeylerde koruyucu ve dekoratif amaçla kullanılan, akrilik esaslı, silikon katkılı, su bazlı, ince tekstürlü (grenli), mat son kat cephe kaplama malzemesidir.

Dekoratiftir
Zengin renk seçenekleri ve değişik uygulama yöntemleri sonucu elde edilen farklı dokuları ile dekoratiftir.

Dayanıklıdır
Yüksek kaliteli silikon katkıları içerdiğinden; iklim koşullarına dayanıklıdır; su geçirmez, kabarmaz, dökülmez, renkleri solmaz. İsviçre Clariant firmasının saf akrilik bağlayıcısı ile üretildiğinden yüzeylere tam bir yapışma ve uyum sağlar.

Ekonomiktir
Silikon A4 Boya tekstürlü görünümü sayesinde; gözenek, kılcal çatlak, dalgalanma gibi sıva hatalarını örter. İşçilik ve zaman tasarrufu sağlar. Kolay uygulanır, boyacıyı yormaz.

Sıhhidir
Su bazlı ve kokusuzdur. Çevreye ve insan sağlığına zararlı maddeler içermez. Yüksek buhar geçirgenliği sayesinde binaların nefes almasını sağlar. Küf, bakteri ve mikrop barındırmaz.

Kullanım Alanları

  • Sıva
  • Macunlanmış Yüzeyler
  • Prefabrike İnşaatların Beton Yüzeyleri
  • Astarlanmış Metal Yüzeyler
  • Eski Boyalı Yüzeyler

Uygulama Bilgileri

Boya uygulamasına başlamadan önce yeni yapılan sıva ve beton yüzeylerdeki çimentonun priz olması için 4 hafta beklenmelidir. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı +5oC’den az olmamalı, yakıcı güneş altında çalışılmamalıdır.

Duvara sürülecek boyanın ani su kaybını önlemek ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak için, yaklaşık 5 kg. su ile inceltilen 1 kg. İzole Lak astar; fırça veya rulo ile yüzeyde doygunluk temin edinceye kadar sürülür. Duvardaki ufak hataların tamiri için Akrilik Macun; derin hataların tamiri için Rustik Macun kullanılır.

Boyamaya hazır hale getirilen yüzeylere, yaklaşık %20 oranında su ile inceltilen Silikon A4 boya, posteki rulo veya fırça ile sürülür. Birinci kat boyanın kuruması için 12 saat beklenmelidir. İkinci katta takriben %5 su ile inceltilen Silikon A4 boya rulo ile yüzeye sürülür. Doku verme işlemi, uygun rulo ile, boya kurumadan, yukarıdan aşağıya taramalar şeklinde yapılır.

Üst yüzey kuruması 20oC ve %65 nemde 12 saattir. Tam kuruma ve darbelere karşı mukavemet için 36 saat gereklidir.

Malzeme Tüketimi
İzole Lak Astar: 0.020-0.030 kg/m2
Silikon A4: 0.600-0.800 kg/m2

Ambalaj & Depolama

Malzeme, serin ve don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 aydan fazla bekletilmesi tavsiye edilmez.

Silikon A4, üst üste konularak depolanabilen 25 kg’lık polietilen kovalarda satışa sunulmuştur.

EnglishTurkish