İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

RUSTİK

11

RUSTİK

Rustik® Boya; dış cephelerde kullanılmak amacıyla geliştirilmiş, su yalıtımlı, akrilik esaslı, su bazlı, kullanıma hazır, kalın tekstürlü (grenli), mat son kat dış cephe boyasıdır.

Dekoratiftir
Zengin renk seçenekleri ve değişik uygulama yöntemleri sonucu elde edilen farklı dokuları ile dekoratiftir.

Dayanıklıdır
Yüksek kaliteli silikon katkıları içerdiğinden; iklim koşullarına dayanıklıdır; su geçirmez, kabarmaz, dökülmez, renkleri solmaz. İsviçre Clariant firmasının saf akrilik bağlayıcısı ile üretildiğinden yüzeylere tam bir yapışma ve uyum sağlar.

Ekonomiktir
Tekstürlü görünümü ile gözenek, kılcal çatlak, dalgalanma gibi sıva hatalarını örter. İşçilik ve zaman tasarrufu sağlar. Kolay uygulanır, boyacıyı yormaz.

Sıhhidir
Su bazlı ve kokusuzdur. Çevreye ve insan sağlığına zararlı maddeler içermez. Yüksek buhar geçirgenliği sayesinde binaların nefes almasını sağlar. Küf, bakteri ve mikrop barındırmaz.

Kullanım Alanları

  • Sıva
  • Ytong
  • Macunlanmış Yüzeyler
  • Ahşap
  • Sunta
  • Prefabrike İnşaatların Beton Yüzeyleri
  • Beton Panel Levhalar

Uygulama Bilgileri

Boya uygulamasına başlamadan önce yeni yapılan sıva ve beton yüzeylerdeki çimentonun priz olması için 4 hafta beklenmelidir. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı +5oC’den az olmamalı, yakıcı güneş altında çalışılmamalıdır.

Duvara sürülecek boyanın ani su kaybını önlemek ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak için, yaklaşık 5 kg. su ile inceltilen 1 kg. İzole Lak astar; fırça veya rulo ile yüzeyde doygunluk temin edinceye kadar sürülür. Duvardaki ufak hataların tamiri için Akrilik Macun; derin hataların tamiri için Rustik® Macun kullanılır.

Birinci katta yaklaşık %8 su ile inceltilen Rustik®, posteki rulo ve fırça ile yüzeye sürülür. İkinci katta doku kalınlığına göre takriben %5 su ile inceltilen Rustik® Boya posteki rulo ile yüzeye sürülür. Sünger, mercan veya ikinci bir posteki rulo ile doku verilir. Rustik® Boya, fasarit tabancası ile püskürtülerek de uygulanabilir.

Üst yüzey kuruması 20oC ve %65 nemde 12 saattir. Tam kuruma ve darbelere karşı mukavemet için 36 saat gereklidir.

Malzeme Tüketimi
İzole Lak Astar: 0.020-0.030 kg/m2
Rustik® Boya: 0.700-1.500 kg/m2

Ambalaj & Depolama

Malzeme, serin ve don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 aydan fazla bekletilmesi tavsiye edilmez.

Rustik® Boya, üst üste konularak depolanabilen 20 kg’lık polietilen kovalarda satışa sunulmuştur.

EnglishTurkish