İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

QIS PLUG

11
ANİ PRİZ ALAN ÇİMENTO ESASLI SU KESİCİ, TIKAÇ, MONTAJ VE TAMİR HARCI

QIS PLUG

TANIMI

QIS PLUG, su sızıntı ve su akıntılarını durdurmak,
ayrıca birçok montaj işinde de kullanılan, hızlı sertleşen, polimer takviyeli, hızlı sertleşen, tek bileşenli kullanıma hazır, montaj, tamir ve su kesici tıkaç harcıdır.

KULLANIM ALANLARI

 • Her türlü su sızıntısı ve akıntısı olan yerlerde,
 • Tünellerde,
 • Su yapılarında,
 • Su borularında,
 • Derzlerde,
 • Betondaki bozukluk ve deliklerin tamirlerinde, tie rod demir boşluklarının doldurulmasında,
 • Betondaki köşe birleşim yerlerinde pah yapılmasında,
 • Kapı, pencere kenarlarında,
 • Yük taşımayan elemanların montajında kullanılır.

ÖZELLİKLER

QIS PLUG, uygulanan yapının kalıcı bir parçası olarak su geçirimsizliği sağlar. Uygulandığı yüzeye yapışma özelliği yüksektir. 2-5 dakika içinde genleşerek sertleşir. 15 dakika içinde üzerine yalıtım kaplamaları yapılabilir. Basınçlı su akıntılarında dahi uygulanabilir. Non-shrink özelliği sayesinde çatlamaz. Klor içermez. Çelik donatıya zararı yoktur. Zehirli değildir. İçme suyunda kullanılabilir. Uygulandığı yapının nefes almasını engellemez. Yatay ve düşey tüm yüzeylerde kullanılır. Donma ve çözülmeden etkilen- mez. Kullanımı kolaydır, sadece su eklenir.

QIS PLUG UYGULAMA
Yüzey Hazırlığı

QIS PLUG uygulanacak yüzey tozdan, yağdan, boyadan, kür ve diğer yapı ile ilgisi olmayan ve nüfuz etmeyi önleyen maddelerden basınçlı hava veya fırça ile arındırılmalıdır. Su akıntısının bulunduğu bölge, akıntıya serbest akış sağlayacak şekilde, tahminen 2 cm derinliğinde ve içeriye doğru genişleterek açılmalıdır. Akıntı etrafın- daki zayıf su sızıntılarını önlemek için, toz halindeki malzeme, eldiven kullanarak, sızıntılar kesilene kadar akıntı etrafındaki yüzeye sıvanır. QIS PLUG uygulanacak yüzey nemlendirilmelidir.

Karıştırma

QIS PLUG elle veya çubuk ile 30 saniye kadar karıştırılır. Öne bir kovaya su konur ve sonra toz malzeme yavaşça eklenerek yarı kuru halde sıvalanacak kıvama gelene kadar karıştırılır. Karışım kesinlikle yarı kuru olmalıdır çünkü malzeme esas karışımını akıntı ve sızıntı suyu ile yapacaktır. Yüksek ısı ortamlarında soğuk karışım suyu, alçak ısı ortamlarında ılık karışım suyu kullanılmalıdır.
Su: QIS PLUG karışım oranı 1 : 4 ‘dür. (1 kg toz ürüne 0.25 lt su)
Karışımdan sonra ortalama kullanım süresi 3 dakikadır.

Uygulama

 • Uygulama el ile veya mala ile yapılır. Su Akıntılarının Tamiri
 • Su ile karıştırılıp sıva haline getirilmiş QIS PLUG tıkacı, oyuğun içindeki su akıntısının geldiği çatlağa doğru el ile tek bir hareketle bastırılır ve malzeme sertleşinceye kadar ve su akıntısı durana kadar tutulur. En az 1 dakika el ile bastırdıktan ve malzeme sertleştikten sonra elinizi yavaşça çekin.
 • Dikey çatlaklarda uygulama çatlağın yukarısından başlayarak suyun basınçla geldiği yöne doğru yapılır.
 • Gerekirse, tıkaç yapılan bölgenin üstü QIS PLUG toz malzeme ile kaplanır

Ankraj ve Montaj İşleri

 • Ankraj ve bağlantı elemanlarının betona sabitlemek için önce PLUG ile boşluğun %80 doldurulur ve hemen Ankraj elemanı çevrilerek sabitlenir.
 • Diğer beton yüzey bozuklukları ve derzlerde malzeme boşluğa hızlıca uygulanır.

SARFİYAT

Değişken. 1 kg QIS PLUG ile ortalama 2×2 cm bir alan tıkanabilir.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

5 kg. Orijinal paketinde, +5°C / +25°C’de havalandırılmış, kuru ve korumalı ortamlarda, güneş, yağmur ve dondan korunarak depolandığında raf ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

ÇİMENTO ESASLI
TEKNİK VERİLER

Yapısı : Çimento esaslı toz
Su miktarı : 1 kg toz ürüne 0.25 Lt su
Basınç dayanımı : > 7 N/mm2 (30 dak.)
> 10 N/mm2 (24 saat)
> 30 N/mm2 (28 saat)
Tava ömrü : 1 dakika (20°C)
Priz süresi : 2 – 5 dakika
Uygulama ısısı : +5°C – +35°C

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Karıştırma ve uygulama sırasında eldiven, koruyucu giysi, maske/gözlük kullanmalı, ürünün göz, ağız ve cilt ile teması önlenmelidir. Cilt ile temasında bol su ile yıkanmalı, göz ile temas ve yutulması durumunda doktora başvurulmalıdır.

EnglishTurkish