İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

QIS MX POLIMER

11
AKRİLİK ELASTİK POLİMER ESASLI SU YALITIM KAPLAMASI

QIS MX POLIMER

TANIMI

En son teknolojide üretilen mükemmel özelliklere sahip bir polimerdir. Kullanıma hazır, UV dirençli, parlak, elastik bir yapıdadır. Teraslarda, çatılarda, balkon ve ıslak hacimlerde , beton, şap, sıva, ahşap, metal yüzeylerde, sprey poliüretan ısı yalıtımı uygulanmış yüzeylerde, dış cephe yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Hafif yaya trafiğine açıktır. İşçiliği kolaydır.

KULLANIM ALANLARI

Teras çatı ve balkonların yalıtımında, dış cephelerde, çatılarda, ahşap yüzeylerde, eskiden yapılmış sürme esaslı bitümlü sorunlu yalıtımların üzerinde, asfalt ve beton zeminlerde kullanılır.

ÖZELLİKLER

Tek bileşenlidir, uygulaması kolaydır. Yatay ve dikey yüzeylerde uygulanabilir. Derzsiz ve eksiz bir kaplama oluşturur. %100 su yalıtımı sağlar. UV dayanımlıdır. Elastikiyet özelliği yüksektir. Hijyeniktir, kanserojen içermez. Farklı renklerde üretilebilir. Hafif yaya trafiğine açıktır.

Yüzey Hazırlığı

Zemin sağlam, temiz ve yüklere karşı dayanıklı olmalıdır. Uygulama öncesi tüm yüzeyler yağ, kir ve benzeri her türlü kalıntılardan temizlenmelidir. Astar olarak QIS MX POLIMER %200 suyla inceltilir, sert bir fırça ile yüzeye yedirilir. Astar uygulaması yapıldıktan sonra en az 1 saat kurumaya bırakılmalıdır.

QIS MX POLIMER AKRİLİK ELASTİK POLİMER ESASLI SU YALITIM KAPLAMASI
Uygulama

QIS MX POLIMER kullanıma hazırdır. Astar uygulanmış yüzeye fırça, rulo veya uygun bir püskürtücü ile iki kat yapılır. Katlar arası bekleme süresi en az 4 saattir. Mevsim koşullarına uygun olarak ‘’yazlık’’ ve ‘’kışlık’’ olmak üzere iki tipte üretilmektedir. 16-40°C Yazlık uygulama, 5-17°C Kışlık uygulama. Uygulama yapılan yüzey, uygulama esnasında ve sonrasında yağmur, su, mekanik darbeler vb. tüm dış etkenlerden 24 saat korunmalıdır.

SARFİYAT

Yüzeyin emicilik oranına göre 200-400 gr / m2 / beher kat

Ortalama sarfiyat;
1 mm kuru film kalınlık için; 1.35 kg /m2
Oluk ve derelerde 3-4 kg /m2
Teraslarda 3-4 kg /m2

AMBALAJ VE DEPOLAMA

15 kg kova Raf ömrü orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 aydır.

RENK: İstenilen tüm renklerde üretilebilir.

TEKNİK VERİLER

İçerik : Su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı,
tek komponent
Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1,0 ± 0,10
pH (25°C) : 7.0-9.0
Viskozite (25°C, mPa.s) : 13000 – 15000
Su aktarım hızı (kg/ m . h ) : < 0.1, SINIF W3
Su buharı geçirgenliği (m) : 5 < sD < 50, SINIF II
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Ürünün cilt ve göz ile teması önlenmeli, temas halinde bol su ile yıkanmalıdır. Yutulduğu takdirde hemen birkaç bardak su içip tıbbi yardım alınmalıdır. Göz ile temasında hemen bol su ile yıkayıp tıbbi yardım alınmalıdır. Kullanım sırasında eldiven, koruyucu gözlük kullanılmalıdır.

EnglishTurkish