İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

QIS FLEXER FULL

11
ÇİMENTO VE AKRİLİK POLİMER ESASLI, İKİ BİLEŞENLİ, ESNEK, TAM ELASTİK SU YALITIM HARCI

QIS FLEXER FULL

TANIMI

QIS FLEXER FULL, uygulandığı yapıyı çatlaklara karşı koruyan, yüksek derecede yapışma özelliği olan, çekme ve büzülmeye dayanıklı, esnek, 2 bileşenli bir su izolasyon kaplamasıdır.

KULLANIM ALANLARI

Çatlama ihtimali olan her türlü betonarme yapılarda, su yapıları, su depoları, su tankları, havuzlar, zemin, teras ve balkonlarda, su arıtma tesislerinde, köprü, ve viyadüklerde, betonarme perde ve duvarlarda, mutfak ve banyolarda şap ve seramik döşemesinden evvel gerekli olabilecek su izolasyonunda; yatay ve düşey yüzeylerde kullanılır.

ÖZELLİKLER

QIS FLEXER FULL uygulanan yapının kalıcı bir parçası olarak su geçirimsizliği sağlar. Uygulandığı yüzeye yapışma özelliği yüksektir. Hem pozitif hem negatif su basıncına karşı dayanıklıdır. İç ve dış cephelere uygulanabilir. Elastik bir kaplama yapar. Büzülmez ve çatlamaz. Çatlama ihtimali olan yapılarda veya halen çatlaklıkları olan yapılarda kullanılır. Uygulandığı yapının deniz suyu, tuz, kalsiyum, yağ gibi dış etkenlere karşı dayanıklılığını artırır. Uygulandığı yapının nefes almasını engellemez. Yatay ve düşey yüzeylerde kullanılır. Donma ve çözülmeden etkilenmez. Nemli yüzeylere uygulanabilir.

UYGULAMA
Yüzey Hazırlığı

QIS FLEXER FULL uygulamasından önce yüzey tozdan, yağdan, boyadan, kür ve süt tozu gibi diğer yapı ile ilgisi olmayan ve nüfuz etmeyi önleyen maddelerden arındırılmalıdır. Yüzey, yapışmayı sağlayacak şekilde pürüzlendirilmelidir. Malzemenin yüksek yapışma gücü sayesinde kuru ve nemli yüzeylere rahatlıkla
uygulama yapılabilir. Yüksek ısı ortamlarında; uygulama sabah ve akşamüstü saatle-rinde hızlı ve kesintisiz olarak yapılmalı, çok sıcak ve güneşli ortamlardan sonra yüzey uygulama öncesi nemlendirilmeli, malzeme gölgede tutulmalı ve uygulamadan sonra yüzey 24-48 saat nem ile korunmalıdır. Alçak ısı ortamlarında; ısının 5°C altında ve yüzeyin donmuş olmaması kaydı ile uygulama öğleye doğru başlanmalı, malzeme ısılı ortamda tutulmalı ve uygulamadan sonra yüzey dondan korunmalıdır.

Karışım

QIS FLEXER FULL, iki bileşenlidir. Önce bir kovaya B bileşeni koyulur. Sonra A bileşeni olan torbadaki malzemenin tamamı eklenerek 4-5 dakika kesintisiz olarak karıştırılır. Karışmış malzeme 5 dakika bekletilir ve tekrar karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. Malzeme, karıştırılıp kullanıma hazır hale geldikten sonra 1 saat içinde kullanılmalıdır. (20°C ısıda)

Uygulama

QIS FLEXER HALF, beton yüzeyine beher katta 1-1.5 mm kalınlık yapacak şekilde 1-3 kat fırça ile uygulanır. Uygulanan harcın kalınlığı 2 mm civarında olmalıdır. Daha yüksek mukavemet, dayanım ve esneklik için katlar arasında sentetik file (4x4mm) kullanılabilir. QIS FLEXER HALF, uygulamadan birkaç saat sonra yağmura dayanıklı olur, 28 gün sonra nihai mukavemetine erişir. Uygulamadan sonra 24-48 saat süre ile dış etkenlere karşı korunmalıdır.

SARFİYAT

1.65 kg / m2 / mm 3 kat uygulamada; (ortalama 2 mm kalınlık)
1. kat ; 1.20 kg / m2
2. kat ; 1.00 kg / m2
3. kat ; 1.00 kg / m2
AMBALAJ VE DEPOLAMA
30 kg Set (20 kg A + 10 kg B)
Orijinal paketinde, +5°C / +25°C’de havalandırılmış, kuru ve korumalı ortamlarda, güneş, yağmur ve dondan korunarak depolandığında raf ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.

TEKNİK VERİLER

Uygulanacak zemin ısısı : +5°C / +35°C
Servis ısısı : -20°C / +80°C
Betona yapışma : > 2 N/mm2
İşlenebilirlik süresi : 1 saat (20°C,%50 nem)
Esneklik : %6
Yoğunluk : 1.65 ±0.05 kg/litre
Çekme dayanımı : 0.8 Mpa (28 gün)
Basınçlı su dayanımı : 7 bar positif
Zararlı madde : Yok L.88/379 CEE
Priz alma süresi (20°C) : 3 saat ilk priz , 6 saat nihai priz
Küflenme : Yok (TT-P 296 methodu)
Kanama (bleeding) : Yok ( UNI 8998 )
Donma-çözülme : Tam dayanıklı, (ASTM C666 )
Renk : Gri, beyaz, mavi, kırmızı, bej

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Karıştırma ve uygulama sırasında eldiven, koruyucu giysi, maske/gözlük kullanmalı, ürünün göz, ağız ve cilt ile teması önlenmelidir. Cilt ile temasında bol su ile yıkanmalı, göz ile temas ve yutulması durumunda doktora başvurulmalıdır.

EnglishTurkish