İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

QIS FLEXER FULL UV

11
ÇİMENTO VE AKRİLİK POLİMER ESASLI, UV DAYANIMLI İKİ BİLEŞENLİ, YARI ELASTİK SU YALITIM HARCI

QIS FLEXER FULL UV

TANIM

Beyaz çimento ve akrilik esaslı, süper elastik, çift bileşenli, geliştirilmiş UV dayanımlı bir su yalıtım malzemesidir. Yalıtım sağlamak için iki bileşenin birbiri ile karıştIrılarak kullanılması gereklidir. Pozitif su basıncına dayanıklıdır

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekânlarda, yatay ve düşey uygulamalarda, balkon ve gezilebilir teras çatıların yalıtımında, banyo
ve mutfak gibi ıslak hacimlerde, su depoları, sarnıçlar ve yüzme havuzlarında, temel perde yalıtımı, istinat duvarları ve bodrum yalıtımında, sulama kanalları, rögarlar ve beton borularda, kaplıca, hamam gibi tesislerde, çiçeklik yalıtımında kullanılır.

ÖZELLİKLER

Elastiktir, büzülmez ve çatlamaz, UV dayanımlıdır. Hafif yük altında üzeri kaplanmayacak teras çatıların su yalıtımında güvenli uygulamalar sağlar. Yatay ve düşey yüzeylerde fırça, rulo, mala veya püskürtme makinesi ile kolayca uygulanır. Eksiz ve derzsiz bir su yalıtımı sağlar. Yüksek performanslı su geçirimsizlik sağlar. Su buharı geçirimli olup betonun nefes almasını sağlar. Zehirsizdir, içme suyu depoları için idealdir. Esnekliği ve yüksek yapışma özelliği sayesinde seramik ve şap altında mükemmel bir yalıtım tabakası oluşturur. Beton yüzeyleri karbonatlaşma ve klorürden korur.

UYGULAMA

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yüzeyinin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeyi toz, yağ, katran, zift, boya, silikon, kür malzemesi, deterjan ve kalıp yağları gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır. Betonun zayıf kısımları tamir edilmeli, iyi tutunmamış sıvalar sökülmeli, yüzey düzgün ve sağlam hale getirilmeli, binadaki statik çatlaklar QIS LATEX’li sıva veya QIS GRAUT Yüksek Mukavemetli Rötresiz Grout Harcı ile tamir edilmelidir. Dinamik (hareketli) çatlaklar ise hibrid ve poliüretan mastikler ile tamir edilmelidir. Su gelen delikler QIS PLUG ile tıkanmalıdır. Uygulama yüzeyi suya doyurulmalı ve uygulama esnasında nemli kalması sağlanmalıdır. Dik köşeler uygun şekilde pahlanmalıdır.

Harcın Hazırlanması:

7 kg B bileşeni temiz bir plastik kaba konur. 20 kg A bileşeni yavaşça sıvıya ilave edilir ve haricen su katılmadan tercihen 400-600 devir/dk’lık düşük devirli bir mikser ile topak kalmayacak şekilde karıştırılır. 3-5 dakika dinlendirme süresinden sonra 30 saniye daha karıştırılır ve uygulamaya geçilir. Kaptaki karışım 30 dakika içerisinde tüketilmeli ve bu süre aşılmışsa harç kullanılmamalıdır. QIS FLEXER FULL UV Uygulama
QIS FLEXER FULL UV çift bileşenli süper elastik izolasyon malzemesi yüzeye birbirine dik gelecek şekilde en az 2 veya 3 kat uygulanır. ilk kat uygulamadan sonra +20°C’de en az 5-6 saat beklenmeli, bu süre 24 saati aşmamalıdır. İkinci kat, birinci kat henüz tam kurumadan uygulanmalı, eğer yüzey kurumuş ise hafifçe nemlendirilmelidir. İkinci kat uygulama yapıldıktan sonra yüzey 3 gün boyunca güneşe ve hızlı kurumaya karşı korunmalıdır. Uygulama esnasında iki kat arasına ESCO Teknik Su Yalıtım Filesi kullanılması tavsiye edilir. File kullanımı ürünün taşıyıcılık özelliğini arttırır. Ürün 3 gün sonra mekanik dayanım kazanır, 7 gün sonra su geçirimsiz hale gelir. Son dayanımını 14 gün sonra kazanır.

SARFİYAT

Her katta 1-1,50 kg/ m² uygulanır ve 1 mm kalınlık elde edilir. En az iki ve üzeri açık bırakılacaksa üç kat sürülmesi tavsiye edilir. (3-4,5 kg/ m²).

DİKKAT

+5˚C’nin altında ve +35˚C’nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulamadan kaçınınız. Donmuş, 24 saat içerisinde donma riski olan veya direkt güneşe ve rüzgâra açık alanlarda uygulamadan kaçınınız. Kürlendikten sonra UV dayanımlıdır. Karışıma haricen su katmayınız. Her zaman toz bileşen, sıvı bileşene ilave edilmelidir. Uygulama sırasında yaş film kalınlığı tek kat için 2 mm’yi aşmamalıdır.

AMBALAJ VE DEPOLAMA

A Bileşeni: 20 kg’lık kraft torbalarda
B Bileşeni: 7 kg’lık plastik bidonlarda
Rutubetsiz ortamlarda 10 kat istif ile palet üzerinde 12 ay boyunca saklanabilir. Sıvı bileşenini kullanım öncesi çalkalayınız ve donmaya karşı koruyunuz.

TEKNİK VERİLER

Görünüş : A Bileşeni: Beyaz renkli ince toz,
B Bileşeni: Beyaz renkli sıvı
Yoğunluk : A Bileşeni: ~ 1,35 kg/lt, B Bileşeni: ~ 1,03 kg/lt
Karışım Oranı : 7 kg sıvı / 20 kg toz
Kap Ömrü : 30 dakika
Uygulama Sıcaklığı : +5°C ile +35°C arası
Esneklik : Çok iyi Basınçlı
Su Dayanımı : 5 bar pozitif (DIN 1048)
Kapiler Su Emme ve Su Geçirgenliği :
w < 0,1 kg/(m2 .h0,5) (EN 1062-3); 0,018 kg/(m2 .h0,5) (TS 4045)
Dinlendirme Süresi : 3 – 5 dakika
Kullanıma Alma Süresi : Mekanik Dayanım: 3 gün, Su Geçirimsizlik: 7 gün
Üzerinin Kaplanma Süresi : 3 gün
Servis Sıcaklığı : -20°C / +80°C

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Tüm kimyasal ürünlerde olduğu gibi kullanma ve depolama sırasında gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kaza ile yutulduğunda doktora başvurunuz. Deri ile temasta bol su ile yıkayınız. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

EnglishTurkish