İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

MAT SATEN BOYA

11

MAT SATEN BOYA

Mat Saten Boya; zemin hazırlığı yapılmış iç cephelerde kullanılan; akrilik esaslı, su bazlı, silinebilir, yüksek kaliteli mat saten boyadır.

Dekoratiftir
Zengin renk seçenekleri ve pürüzsüz görünüm.

Dayanıklıdır
İsviçre Clariant firmasının saf akrilik bağlayıcısı ile imal edilmektedir. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir, çatlamaz, kırılmaz ve dökülmez. Darbelere, kire ve neme dayanıklıdır.

Ekonomiktir
Kolay uygulanır, boyacıyı yormaz. İşçilik ve zaman tasarrufu sağlar.

Sıhhidir
Su bazlı ve kokusuzdur. Çevreye ve insan sağlığına zararlı maddeler içermez. Küf, bakteri ve mikrop barındırmaz.

Kullanım Alanları

  • Macunlanmış Yüzeyler
  • Saten Alçılı Yüzeyler
  • Alçı Panel Levhalar
  • Cam Elyaf Yüzeyler

Uygulama Bilgileri

Saten dokunun en iyi şekilde hazırlanabilmesi için, yüzeyin Halimoğlu Plastik Macun ile çok düzgün hazırlanması ve İzole Lak astar ile astarlanması gerekmektedir.

Duvara sürülecek boyanın ani su kaybını önlemek ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak için, yaklaşık 5 kg. su ile inceltilen 1 kg. İzole Lak astar; fırça veya rulo ile yüzeyde doygunluk temin edinceye kadar sürülür. Yüzeylerin düzeltimesi, çatlakların tamiri, gerçek parlaklık ve yayılımın sağlanabilmesi için Plastik Macun kullanılmalıdır.

Boyamaya hazır hale getirilen yüzeylere, yaklaşık %10 su ile inceltilen Mat Saten Boya, üç kat halinde ve katlar arasında en az 5 saat beklenerek kadife rulo ve fırça ile uygulanır. Kesinlikle çok tarama ve çok yönlü tarama yapılmamalı, malzeme yüzeye eşit olarak yayıldıktan sonra; yukarıdan aşağıya taramalar şeklinde uygulama yapılmalıdır.

İş bitiminde malzemelerin temizliği boya kurumadan su ile yapılmalıdır. Uygulama anında hava sıcaklıgı +5oC’den az olmamalıdır.

Malzeme Tüketimi
İzole Lak Astar: 0.020-0.030 kg/m2
Mat Saten Boya: 0.200-0.250 kg/m2

Ambalaj & Depolama

Malzeme, serin ve don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 aydan fazla bekletilmesi tavsiye edilmez.

Mat Saten Boya, üst üste konularak depolanabilen 3, 10 ve 20 kg’lık polietilen ambalajlarda satışa sunulmuştur.

EnglishTurkish