İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

KUVARSİT

11

KUVARSİT

 • Kuvarsit®; dış cephelerde kullanılmak üzere geliştirilmiş, su yalıtımlı, akrilik esaslı, püskürtme yöntemi ile uygulanan, ince granül ihtiva eden, dekoratif doku veren, su bazlı, mat son kat cephe kaplama malzemesidir.

  Dekoratiftir
  Zengin renk seçenekleri ve değişik uygulama yöntemleri sonucu elde edilen farklı dokuları ile dekoratiftir.

  Dayanıklıdır
  Yüksek kaliteli katkı malzemeleri içerdiğinden iklim koşullarına dayanıklıdır, su geçirmez, kabarmaz, dökülmez, renkleri solmaz. İsviçre Clariant firmasının saf akrilik bağlayıcısı ile üretildiğinden yüzeylere tam bir yapışma ve uyum sağlar.

  Ekonomiktir
  Tekstürlü görünümü ile gözenek, kılcal çatlak, dalgalanma gibi sıva hatalarını örter. İşçilik ve zaman tasarrufu sağlar. Kolay uygulanır, boyacıyı yormaz.

  Sıhhidir
  Su bazlıdır. Çevreye ve insan sağlığına zararlı maddeler içermez. Yüksek buhar geçirgenliği sayesinde binaların nefes almasını sağlar. Küf, bakteri ve mikrop barındırmaz.

Kullanım Alanları

 • Sıva
 • Ytong
 • Prefabrike İnşaatların Beton Yüzeyleri
 • Beton Panel Levhalar
 • Macunlanmış Yüzeyler

Uygulama Bilgileri

 • Boya uygulamasına başlamadan önce yeni yapılan sıva ve beton yüzeylerdeki çimentonun priz olması için 4 hafta beklenmelidir. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı +5oC’den az olmamalı, yakıcı güneş altında çalışılmamalıdır.

  Duvara sürülecek boyanın ani su kaybını önlemek ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak için, yaklaşık 5 kg. su ile inceltilen 1 kg. İzole Lak astar; fırça veya rulo ile yüzeyde doygunluk temin edinceye kadar sürülür. Duvardaki ufak hataların tamiri için Akrilik Macun; derin hataların tamiri için Rustik® Macun kullanılır.

  Kuvarsit özel püskürtme teçhizatı ile iki kat olarak uygulanır. Birinci kat uygulamada 1 kova Kuvarsit® takriben 2 lt. su ile inceltilir. Birinci kat kuruduktan sonra ikinci kat uygulanmalıdır. İkinci kat uygulamada, arzu edilen dokuya göre, 1 kova Kuvarsit® 1-2 lt. arasında su ile inceltilir. İkinci kat Kuvarsit® boya uygulaması kurumadan önce üzerine pırıl püskürtüldüğünde ışıkta parıldayan değişik görüntüler elde edilir.

  Üst yüzey kuruması 20oC ve %65 nemde 12 saattir. Tam kuruma ve darbelere karşı mukavemet için 36 saat gereklidir.

  Malzeme Tüketimi
  İzole Lak Astar: 0.020-0.030 kg/m2
  Kuvarsit®: 1.000-2.000 kg/m2
  Pırıl: 0.200-0.300 kg/m2

Ambalaj & Depolama

Malzeme, serin ve don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 aydan fazla bekletilmesi tavsiye edilmez.

Kuvarsit®, üst üste konularak depolanabilen 25 kg’lık polietilen ambalajlarda satışa sunulmuştur.

EnglishTurkish