İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

GLADE

11

GLADE

Glade® çeşitli mineraller içeren, akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, teneffüs kabiliyeti yüksek, uygulamaya hazır, mermer doku ve görünümlü, dekoratif efektli iç yüzey kaplama malzemesidir.

Dekoratiftir
Zengin renk seçenekleri, mermer dokusu ve efektli (sedefli) parlak görünümü ile dekoratiftir. Yaratıcı uygulamalar ile mekanlarınıza farklı dekorasyon olanakları sunar.

Dayanıklıdır
Yüksek kaliteli katkı maddeleri içerdiğinden; iklim koşullarına ve termik şoklara dayanıklıdır. Bünyesindeki polimer katkı oranının yüksekliği sebebi ile yüzeylere tam bir yapışma ve uyum sağlar. Yüksek düzeyde elastik yapılı, su itici ve termik şoklara dayanıklı bir malzemedir.

Dayanıklıdır
İsviçre Clariant firmasının saf akrilik bağlayıcısı ile üretilmektedir. Yüksek kaliteli katkı maddeleri içerdiğinden darbe ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir, çatlamaz, kabarmaz ve dökülmez.

Sıhhidir
Su bazlıdır. Çevreye ve insan sağlığına zararlı maddeler içermez. Yüksek buhar geçirgenliği ile binaların nefes almasını sağlar. Küf, bakteri ve mikrop barındırmaz.

Kullanım Alanları

  • Macun veya Saten Alçılı Yüzeyler
  • Prefabrike İnşaatların Beton Yüzeyleri
  • Ahşap, Sunta, Beton Panel Levhalar

Uygulama Bilgileri

Duvara sürülecek macun ve boyanın ani su kaybını önlemek ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak amacı ile, yaklaşık 5 kg. su ile inceltilen 1 kg. İzole Lak Astar; fırça ve rulo ile yüzeye doygunluk temin edinceye kadar sürülür. Glade® uygulamasında ideal parlaklık ve pürüzsüzlüğün sağlanabilmesi için uygulama yapılacak zeminin yeterli düzgünlükte olması gerekmektedir. Yeterli düzgünlüğü olmayan yüzeylerin düzeltilmesi, gerçek pürüzsüzlük ve parlaklığın sağlanabilmesi için Plastik Macun kullanılmalıdır

Glade 3 kat olarak uygulanır. Birinci kat Glade® yüzeyin tamamına, esnek, çelik spatula veya mala ile sürülür ve tamamen kuruduktan sonra ikinci kat uygulanır. İkinci kat uygulamanın kurumasının ardından, Glade®, istenen yön ve şekillerde, homojen bir şekilde uygulanarak yüzeyde ton farkı yaratılır. Mermer görüntüsünü veren bu aşamada mala hareketlerinin aynı yönde olması ve yüzeye homojen dağılmasına dikkat edilmelidir. Yüzey kuruması gerçekleştikten sonra; parlatma işlemi, esnek çelik spatula veya mala ile, yüzeye basınç uygulayarak perdah verilmesi suretiyle gerçekleştirilir. Bu işleme istenen parlaklık elde edilinceye kadar devam edilir.

Glade uygulamasına başlamadan önce yeni yapılan sıva ve beton yüzeylerdeki çimentonun priz olması için dört hafta beklenmelidir. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı +5oC’nin altında olmamalıdır. Üst yüzey kuruması 20oC’de ve %65 nemde 3 saattir. Tam kuruma ve darbelere mukavemet için 24 saat gereklidir.

Malzeme Tüketimi
İzole Lak Astar: 0.020-0.030 kg/m2
Glade®: 0.600-0.800 kg/m2

Ambalaj & Depolama

Malzeme, serin ve don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 aydan fazla bekletilmesi tavsiye edilmez.

Glade® üst üste konularak depolanabilen 1, 4 ve 20 kg’lık polietilen ambalajlarda satışa sunulmuştur.

EnglishTurkish