İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

EPS

11

EPS

EPS (Expanded Polistiren) – Polistiren taneciklerinin şişirilmesi ve birbirine kaynaşması ile elde edilen, petrol bazlı termoplastik, düşük ısı iletim değerine sahip, yaygın kullanılan bir ISI yalıtım malzemesidir.

Özel üretimlerde taneciklerin uzun dalga ışınımı yansıtacak şekilde işlendiği gri/siyah tonlarında (karbonlu) ürünler de (karbonlu) mevcut olup, ısı yalıtımının haricinde ambalajlama, dekor vb. gibi bir çok alanda eps ürününden istifade edilmektedir. Mantolama ısı yalıtım sistemlerinde en fazla tercih eden yalıtım ürünüdür, belirli yoğunluk ve dik çekme değerinin altında olanlarının dış cephe ısı yalıtım yani mantolama uygulamalarında tercih edilmemesi gerekir.

KARBONLU EPS 16 KG/M3

Ürün Tanımı: Karbonlu EPS, genleştirilmiş polistrenden üretilmiş gri renkli EPS ısı yalıtım levhasıdır. İçeriğindeki grafit sayesinde daha fazla ısı yalıtım değerine sahip olan karbonlu EPS buhar geçirgenliği ve ısı yalıtım malzemeleri içinde en ekonomik çözümü sundukları için mantolamada en fazla tercih edilen ürünlerdir.

Kalınlıklar: 3-4-5-6-8-10-12 cm

Yoğunluk : 16 ve 20 kg/m3

EnglishTurkish