İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

Cam Yünü Çatı Şiltesi (Folyolu)

11

Cam Yünü Çatı Şiltesi (Folyolu)

Ergitilmiş cam ile elde edilen cam yünü alüminyum folyolu lifler, ateşe dayanıklı olurlar. Kullanılabileceği kısımlar oldukça geniş malzemelerdir.  Sandviç duvarlarda ısı izolasyonu, içeri duvarlarda ses izolasyonu, klima izolasyonları gibi birçok çeşitleri bulunur. Klima şiltesi, hafiftir ve bir tarafı folyo ile kaplı şiltedir. Havalandırma ve klimaların dıştan ısı yalıtımları sağlanır. Çatı şiltesi, yanmaz kaplamasız ve hafif şiltedir. Bir tarafı folyo ile kaplı olarak sunulur. Metal ve ahşap çatılarda, kullanılan ve kullanılmayan çatı aralarında, çelik endüstriyel yapılarda, sandviç yapılarda ve hayvan barınakları gibi yapılarda uygulanır. Güneş şiltesi ise yanmaz, kaplamasız ve hafif şiltedir. Güneş enerjilerinde ve sıcak su depolarının yalıtımında da kullanılabilir. Duvar levhası, su itici ve silikon katkılı kaplamasız levhadır. Bir tarafı folyo ya da iki yüzü satı cam tülü ile kaplanmış olarak da uygulanabilir. Her türlü cephe ve ara duvarlarda kullanılabilir. Cephe levhası, su itici özellikli silikon katkılı levhadır. Bir yüzü siyah kaplı olarak da sunulabilir. Her türlü dış cephelerde uygulanır. Klima levhası, hafiftir ve kaplamasız levhadır. Bir yüzü folyo kaplı olarak sunulur. Havalandırma ve klima kanallarının dıştan yalıtımında kullanılır. Prefabrik boru, ısıtma soğutma ve soğuk su borularının yalıtımı amacıyla yüksek birim ağırlığında imal edilmiştir. Yaklaşık 1,20 m boyunda borulardır. Sanayi borularında, kalorifer tesisatlarında, soğuk su borularında ısınmaya karşı kullanılır. Ayrıca boruların terlemeye karşı korunması, titreşime ve sese karşı korunması, boruların donmasına karşı korunmaları amaçlanarak yapılır

Cam Yünü Kullanım Yerleri

Cam yünü alüminyum folyolu yapımı ile çalışırken güvenlik önlemlerini sıkı düzeyde tutmak gereklidir. Bu iş yapımı sırasında elyaf nedeniyle oluşan tehlikeler imalat sırasında kullanılan kimyasal maddelerden kaynaklanır.

Çeşitli kullanım alanları bulunur.

 

  • Dış duvarlarda betonarmelerin iç kesimlerinde
  • İç bölme duvarlar
  • Merdiven boşluk duvarlar
  • Asansör boşluk duvarlar
  • Ahşap oturtmalı çatılar
  • Metal çatılar
  • Sandviç çatılar
  • Ahşap binaların iç yalıtımı uygulamalarında kullanılır.

Cam Yünü Alüminyum Folyo Özellikleri

Cam yünü alüminyum folyolu böcekler ve birtakım haşereler tarafından tahrip edilemez. Isı yalıtımları -50 ve +250°C aralığındaki sıcaklıklara dayanıklı olabilme sebepleri ile de güvenliği yaygın olarak sağlamaktadırlar. Çatı yalıtımı, duvar yalıtımı, döşeme yalıtımı, tesisat yalıtımı, sanayi yalıtımı, teknik yalıtım gibi diğer uygulama alanları da vardır.

EnglishTurkish