İzolasyonda Güven ve Kalite
İzolasyonda Güven ve Kalite

ANTİK

11

ANTİK

Antik® Dekoratif Boya; püskürtme veya rulo, mala ve spatula ile uygulanabilen, farklı kalınlık ve desenlerde kullanım imkanı sağlayan; akrilik esaslı, su bazlı, kullanıma hazır, kalın tekstürlü (grenli) cephe kaplama malzemesidir.

Dekoratiftir
Yaratıcı uygulama yöntemleri ve zengin renk seçenekleri ile dekoratiftir.

Dayanıklıdır
İsviçre Clariant firmasının saf akrilik bağlayıcısı ile imal edilmektedir. İklim koşullarına dayanıklıdır. Darbelerden etkilenmez. Çatlamaz, kırılmaz ve dökülmez, renkleri solmaz.

Ekonomiktir
Tekstürlü görünümü ile gözenek, kılcal çatlak, dalgalanma gibi sıva hatalarını örter. Püskürtülerek, rulo, spatula veya mala ile değişik şekillerde kolaylıkla uygulanır. Eski yüzeylerin yenilemesinde en ekonomik çözümdür.

Sıhhidir
Su bazlıdır. Çevreye ve insan sağlığına zararlı maddeler içermez. Yüksek buhar geçirgenliği sayesinde binaların nefes almasını sağlar. Küf, bakteri ve mikrop barındırmaz.

Kullanım Alanları

  • Sıva
  • Ytong
  • Prefabrike İnşaatların Beton Yüzeyleri
  • Beton Panel Levhalar

Uygulama Bilgileri

Boya uygulamasına başlamadan önce yeni yapılan sıva ve beton yüzeylerdeki çimentonun priz olması için 4 hafta beklenmelidir. Uygulama anında yüzey ve hava sıcaklığı +5oC’den az olmamalı, yakıcı güneş altında çalışılmamalıdır.

Duvara sürülecek boyanın ani su kaybını önlemek ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak için, yaklaşık 5 kg. su ile inceltilen 1 kg. İzole Lak astar; fırça veya rulo ile yüzeyde doygunluk temin edinceye kadar sürülür. Duvardaki ufak hataların tamiri için Akrilik Macun; derin hataların tamiri için Rustik® Macun kullanılır.

Püskürtme ile Uygulama
Boyamaya hazır hale getirilen yüzeyler %20 su ile inceltilen Akrilik Boya ile iki kat boyanır. İkinci katta %5-10 oranında su ile inceltilen Antik® Boya, fasarit püskürtme teçhizatı ile çabuk ve kolay uygulanır. Uygulama iri veya küçük taneli olabilir.

Mala ve Spatula ile Uygulama
%20 su ile inceltilen Antik® Boya birinci kat olarak posteki rulo ile yüzeye uygulanır. İlk kat boyanın kuruması için 12 saat beklenmelidir. İkinci katta takriben %10 su ile inceltilen Antik® Boya posteki rulo ile yüzeye sürülür. Boya kurumadan mala, spatula veya dekoratif rulolar ile doku verilir.

Üst yüzey kuruması 20oC ve %65 nemde 12 saattir. Tam kuruma ve darbelere karşı mukavemet için 36 saat gereklidir.

Malzeme Tüketimi
İzole Lak Astar: 0.020-0.030 kg/m2
Antik® (ince doku uygulama): 0.600-1.000 kg/m2
Antik® (kalın doku uygulama): 1.000-2.000 kg/m2

Ambalaj & Depolama

Malzeme, serin ve don olmayan yerlerde depolanmalıdır. Ambalajlı malzemenin 12 aydan fazla bekletilmesi tavsiye edilmez.

Antik® Dekoratif Boya, üst üste konularak depolanabilen 25 kg’lık polietilen ambalajlarda satışa sunulmuştur.

EnglishTurkish